Еластичні стрічки для шиття Тернопіль

28.12.2023

Еластичні стрічки для шиття Тернопіль

65422fef4ef51

Еластична стрічка - дійсно популярний продукт, варіації якого можна знайти величезну кількість. Тесьма - це вузька стрічка, яка розтягується по ширині. На відміну від звичайної стрічки всі нитки в еластичній тесьмі йдуть по діагоналі, щільно переплітаючись одна з одною, а не як зазвичай - під кутом у 90 градусів. Особливі властивості таким стрічкам надають використовувані види оздоблення, такі як відбілювання, фарбування, апретування, гладіння, термостабілізація та багато інших. Залежно від призначення еластичної тесьми, продукт поділяється на орденський, прикладний, декоративний, оздоблювальний, одяговий вид.

Еластичність, щільність і термостійкість дозволяють використовувати еластичну стрічку для шиття практично скрізь. Тканинна еластична тесьма більш жорстка, в'язана же відрізняється особливою м'якістю і при цьому якісною пружністю.

Еластичну тесьму класифікують за двома певними типами.

В'язана

В'язана гумка виробляється на спеціалізованих в'язальних машинах, причому лише на тих, які оснащені спеціальними функціями. Для її виробництва зазвичай обирають найякісніші і 100% натуральні нитки латексу, які відрізняються успішним поєднанням таких якісних характеристик, як підвищена еластичність і міцність.

Те, що широка гумка насправді є в'язаною, можна досить легко визначити візуально, якщо добре придивитися до її поверхні: на ній чітко будуть видні невеликі за розміром петлі. В'язана тесьма м'якша інших підвидів, і саме тому її широко використовують при створенні виробів, які відносяться до білизни.

Найчастіше зустрічаються різновиди в'язаної тесьми:

- полегшена - застосовується при виробництві якісного одягу для дітей;
- посилена - часто зустрічається при виробництві спортивного одягу, щільного трикотажного білизни;
- ажурна - красиве еластичне мереживо, використовується для оздоблення жіночої білизни;
- з латексом - також використовується для створення білизни;
- жаккардова - спеціальний вид тесьми, з неї зазвичай роблять логотипи, які потім пришивають до спортивного інвентарю або одягу.

Плетена

Гумку плетену на швейному жаргоні називають "продежкою", оскільки раніше її використовували в виробництві дитячих колготок і дитячої білизни. Такий вид еластичної тесьми робиться на спеціальних станках для плетіння. В якості початкових матеріалів використовуються латексні нити та волокна поліестера.

В сучасних днях тканинні стрічки вже не прошивають, а просто пришивають до одягу, зазвичай - верхнього, і іноді - в декоративних цілях. Сучасні фабрики виробляють еластичні стрічки в білому, чорному та будь-якому іншому кольорі. У спеціалізованих магазинах можна придбати стрічку з пайетками, бархатну стрічку та мереживну, прозору для декорування штор.

Зазвичай в повсякденному використанні можна зустріти стрічку шириною 4 см, але за необхідності можна придбати вироби будь-якого розміру від 25 мм.

Сфера використання

Еластичну стрічку можна зустріти в найрізноманітніших виробах - від білизни до сучасних м'яких меблів. Без еластичної стрічки важко уявити сучасний одяг для спортивних занять, різні речі для дітей. В'язану еластичну тесьму застосовують при пошитті стильної постільної білизни: наматрацників або матраців, чохлів або простирадел.

Щільні латексні стрічки використовуються в меблевому виробництві для виготовлення предметів меблів: диванів, пуфів, крісел.

Стрічки на основі силікону мають антискользящу поверхню. Для алергіків виготовляють вироби без використання латексу. Швейну стрічку використовують як застібку на одяг для ефекту розтяжки, де це потрібно.

Технічні стрічки для шиття

Технічні стрічки - велика категорія швейних аксесуарів. Вони використовуються для зміцнення і обробки країв, стабілізації конструктивних ліній, створення складок, закриття швів і т.д. Ми розповідаємо, як розібратися в їх багатогранності, зрозуміти, для чого вони потрібні, і зібрати свій базовий набір, який буде корисний для шиття виробів з тканини і різних видів трикотажу.

Киперна стрічка

Нееластична бавовняна (рідше шовкова або поліестерова) стрічка шириною від 8 до 50 мм. Завдяки діагональному переплетенню ниток, має хорошу щільність і стійкість до розривів, практично не облітає по лінії різу, має високі тактильні характеристики. Завдяки натуральному складу киперна стрічка схильна до усадки, тому перед використанням її потрібно прогладити - замочити в теплій воді і висушити або прогладити гарячим праскою з парою. Киперна стрічка потрібна для:

- закриття шва горловини по спинці в плечевих виробах з трикотажу;
- зміцнення і обробки країв розрізів;
- безклеєвої стабілізації ліній, пошитих по косій (область плечових швів, входи в кишені тощо).
Крім того, її можна використовувати для декору або як заміну плоским або круглим шнуркам, протягуючи в вузлики капюшонів і пояса виробів.

Репсова стрічка

Репсова стрічка - це жорстка, щільна стрічка з бавовни або поліестеру, шириною від 5 до 60 мм і характерним поперечним "ребристим" малюнком. Вона може розсипатися по лінії різу, тому її кінці потребують фіксації. Ця стрічка добре утримує форму, тому її використовують для:

- захисту низу довгих штанів від зношування;
- пошиття корсетів і деяких видів білизни;
- декорування виробів.
Поліестерова репсова стрічка не потребує попередньої обробки, але може розтанути від впливу високої температури. Тому її слід прасувати обережно.

Коса бейка

Коса бейка - це тканинна стрічка, вирізана під кутом 45°. В порівнянні з полосою матеріалу, вирізаною по поперечній, вона має хорошу еластичність, тому її використовують для:

- обтачування прямих і фігурних допусків у виробах (замість оверлочного стібка);
- обробки ліній пройми і горловини на тонких тканинах (штапель, шифон, шовк);
- формування так званих "рулонів" - текстильних шнурів, які використовуються для створення повітряних петель і декоративних зав'язок.
Косі бейки можуть бути з бавовни, шовку або поліестеру. Перед пошиттям вони потребують обережного прасування праскою.

Силіконова стрічка

Силіконова стрічка - це м'яка, еластична, тонка прозора стрічка, виготовлена з 100% силікону. Вона може мати різну ширину, зазвичай в продажу представлені варіанти від 4 до 20 мм. Вона не потребує попередньої обробки перед використанням. Вона може деформуватися від контакту з гарячим праскою, тому прасувати виріб з нею слід через праскою на низькій температурі (не вище 110°C). Силіконову стрічку використовують для:

- стабілізації косих різів виробів;
- створення "швидких" маленьких складок, які виникають після того, як стрічка, натягнута під час шиття, повертається в початкове положення;
- фіксації краю мережива або тонкої сітки при пошитті білизни;
- для ущільнення швів під час пошиття купальників з біфлексу.
Силікон - матеріал, чутливий до проколів голки. Чим більше перфорацій буде в стрічці, тим меншою вона стане міцною. Тому під час пошиття тонку стрічку слід розміщувати так, щоб вона повністю потрапляла під оверлочний стібок. Під час роботи зі стрічкою шириною понад 7 мм слід встановити максимально можливу довжину стібка, щоб мінімізувати кількість проколів.

Латексна гумка

Високоеластична стрічка, яку використовують для пошиття купальників. Вона не ковзає при контакті з тілом, не намокає і, отже, не вбирає воду, добре розтягується і миттєво повертається в початкове положення. Може мати різну ширину - від 4 до 30 мм. Продається в трьох кольорах: білому, сірому і чорному. Як і силіконова стрічка, не вимагає додаткової підготовки перед пошиттям, деформується при контакті з гарячим праскою, чутлива до частих проколов голки. Латексну стрічку використовують для:

- обробки і стабілізації вирізів у купальниках;
- ущільнення тонких бретелей;
- оформлення поясу лифа або трусів.

Клейові краї

Тонкі, невеликі стрічки, вирізані з тканинного або нетканого матеріалу, на одному боці яких точково нанесені маленькі краплі сухого клею. Види клейових країв:

Долевики. Майже не розтягуються, встановлюються на прямих різах для їх підсилення (по лінії згину лацкана, при вшиванні блискавки або обробці шліцини).
Косі стрічки. Як і бейки, вирізані під кутом 45°. Використовуються для фігурних різів - ліній горловини та пройм на тонких, "рухливих" тканинах.
Косі стрічки, підсилені машинним стежком. Застосовуються при роботі з тонкими, складними тканинами для стабілізації фігурних додатків, щоб запобігти їх розтягненню. Ці стрічки слід клеїти так, щоб стабілізуючий стежок залишався на боці додатка, а машинний або оверлочний шов проходив в 1 мм від нього.
Зазвичай стрічки, виготовлені з нетканого матеріалу, можуть використовуватися без попередньої підготовки, але це не стосується бавовняної підкладочної стрічки. Перед пошиттям її необхідно змочити вологою тканиною, дати попохати 5-10 хвилин, потім повністю висушити.

Еластичні стрічки

Перший вид стрічок - декоративні або обробні стрічки. Вони поділяються на: атласні, мереживні, бархатні, фіранкові, жаккардові, металізовані, з люрексом, з органзи, шнурки. Вони додають декоративний елемент до одягу та інших текстильних виробів.

Другий вид - тканинні та трикотажні стрічки.

Останній, третій вид стрічок - декоративно-прикладні стрічки. До них відносяться репсові, косі бейки, регілін, креп-стрічка.

Декоративні стрічки використовуються для оформлення одягу, головних уборів або інтер'єру. У наш час їх також можуть використовувати для рукоділля та упаковки подарунків. Різноманіття кольорів дозволяє майстриням вибрати те, що їм подобається. Давайте розглянемо декілька видів цих стрічок.

Атласні стрічки - це рівна, гладка тканинна смужка шириною від 0,3 до 10 сантиметрів. Зазвичай вона виготовляється з віскози.

Застосування цих стрічок зараз досить різноманітно. Це вже не тільки прикраси для одягу або постільної білизни. Рукодільниці часто вибирають ці стрічки, оскільки вони мають міцність, красу, стійкість до зношування, різноманіття кольорів і фактур, а також, звісно, красу.

Також атлас застосовується для виготовлення різних аксесуарів і сувенірів в таких техніках, як вишивка та інші.

Існують і мінуси. Часто на краю стрічки може розсипатися, саме через це її край підпалюють свічкою або запальничкою. Також використовують термоклей у випадку великих обсягів.

Люрекс представляє собою металеву нитку. Вона дозволяє тканині бути блискучою і мерехтливою і може використовуватися для окантовки стрічок з атласу.

Найпопулярнішою обробкою є срібло і золото. Їх можна використовувати для рукоділля, в оформленні інтер'єру або при виготовленні сувенірів. Також їх можна використовувати в одязі, яскравих, святкових нарядах. Якщо додати трохи люрексу до речей, вони будуть виглядати по-особливому та дуже неординарно.

Металізований вид стрічок виник не так давно, але зараз їх активно використовують в творчості. За шириною вона представлена від 0,7 до 6,5 сантиметрів. Золото, срібло і бронза - кольори, які набрали достатню популярність. Також виготовники цих стрічок іноді виробляють їх разом із тонкою дротом, що надає стрічці більше пружності.

Особливостями металізованої стрічки є її густота, рівна та гладка поверхня, тривалий термін служби і стійкість до впливу вологи. Можна відзначити, що вона не вигоряє і не вигортається, зберігаючи насиченість кольору протягом тривалого часу.

Вона часто використовується в декорі інтер'єру, для виготовлення святкових костюмів та листівок, і при упаковці подарунків, навіть не дивлячись на те, що у неї представлено невелику кількість кольорів, і ця стрічка відрізняється деякою складністю в роботі.

Кружевні стрічки. їх особливість полягає в тому, що вони поділяються на декілька видів: плетені (виготовляються за допомогою тонкої голки), ажурні (відрізняються легкістю та різними візерунками), еластичні (відрізняються легкістю розтягування), стрічки з гіпюру (схожі на ажурні, але візерунки розташовані на сітці) і капрона (візерунки розташовані на капроні).

Характеристикою кружевної стрічки є її легкість, прозорість та складність візерунків.

Даний вид стрічок використовується в декорі інтер'єру та костюмів, при виготовленні аксесуарів і прикрас. Вони використовуються в такому рукоділлі, як скрапбукинг, в листівках та упаковці подарунків.

Бархатні стрічки представляють собою вузьку тканинну смужку із пухнастим ворсом на передній стороні та закріпленими оборками по краях. У їх склад входить, як правило, поліамід або поліестер. Завдяки великому різноманіттю кольорів, кожна майстриня може вибрати те, що їй подобається.

Ці стрічки використовуються в багатьох галузях творчості: вишивка, оздоблення іграшок, використання в упаковці подарунків, виготовлення квіткових композицій, декору нарядів та аксесуарів.

Бархатні стрічки використовуються для створення незвичайних і яскравих виробів, які точно вразять оточуючих.

Органзу виготовляють, як правило, із віскозного матеріалу та поліестера. Смужки з органзи - це міцність, прозорість, тривалість та блиск.

Зараз ці стрічки з нанесеним малюнком набирають особливу популярність. Їх часто використовують в декорі аксесуарів, прикрас і вишивці. Також стрічки з органзи використовують в оформленні квіткових композицій та при упаковці подарунків, що надає виробам стильний та завершений вигляд.

Рюшеві стрічки. Вони використовуються в декорі дитячого одягу та інтер'єрі. За допомогою рюшевих стрічок можна легко створити звичайну річ дуже красивим і стильним виробом.

Жаккардові стрічки. Їх особливість полягає в тому, що малюнок зображений не на тканині, а вплетений в основу стрічки. Це говорить про те, що вона більш витривала, міцна, не вимагає особливого догляду і не чутлива до температурних перепадів.

Даний вид стрічок часто використовують в декоруванні взуття, сумок і нарядів. Також їх використовують в виготовленні святкових листівок і сувенірів. Цей матеріал часто використовують майстерниці в кардмейкінгу та скрапбукингу.

Стрічка-гудзик. Вона характеризується зигзагоподібною стрічкою та щільністю своєї структури. Раніше ці стрічки використовувалися лише для декору одягу для дітей і постільної білизни, але зараз межі їх використання значно розширилися.

Ці стрічки в наш час використовуються в такому виді декорування, як декупаж і при створенні картин. Також люди, які займаються скрапбукингом, використовують їх для декору альбомів і листівок.

Стрічки із тканини та трикотажу дуже популярні серед рукодільниць. Вони досить м'які та невибагливі в роботі. Характеризуються такі стрічки щільністю, еластичністю, міцністю і фактурним різноманіттям.

Такі стрічки славляться різноманіттям кольорів, тому вони часто беруть участь у створенні красивих флористичних композицій та упаковці подарунків. Також їх використовують у вже згаданому скрапбукингу. Тканинна і трикотажна стрічка може застосовуватися в декорі одягу, сумок, головних уборів та різних аксесуарів.

Стрічка - шотландка. Характеризується насиченою клітчастою тканиною. Її використовують в різних видах рукоділля: шиття, біжутерія, вишивка і таке інше.

Шотландку використовують для квіткового декору та виготовлення букетів.

Декоративно-прикладні стрічки. Вони використовуються в одязі, головних уборах та аксесуарах, в зав'язках і обробці швів. Характеризуються ці стрічки міцністю та стійкістю до зносу, що дозволило розширити межі їх використання. Давайте розглянемо види цих стрічок.

Репсова стрічка. Ця стрічка представляє собою тканинну смужку, яка виготовляється з поліестеру і має по всій довжині випуклі полоски на поверхні. Ширина репсової стрічки становить від 0,6 до 5 сантиметрів і має однакові сторони. Репсова стрічка відрізняється міцністю, щільністю, довговічністю, жорсткістю і здатністю зберігати свою первісну форму.

Ця стрічка користується великою популярністю серед творчих людей, які займаються різними видами рукоділля. Зазвичай репсові стрічки використовують для декору верхнього одягу, головних уборів, аксесуарів, а також в скрапбукингу, кардмейкингу та флористиці. Вони дозволяють виробам виглядати гармонійно стильно і неповторно. У роботі ця стрічка трохи легше, ніж атласна, оскільки вона майже не рипиться на відрізі.

Коса бейка. Ця стрічка представляє собою тканинну смужку, яка розташована під кутом 45 градусів до основи. Вона використовується для деяких деталей одягу, наприклад, для рукавів або вирізів. Коса бейка досить еластична і з нею можна надати будь-яку форму.

Майстерки також почали створювати з цього матеріалу різні аксесуари у стилі канзаши.

Регілін – це стрічка з щільного синтетичного матеріалу. Вона представлена в кількох видів, які також розділяються за жорсткістю та формою.

За жорсткістю стрічки:

- даний вид призначений для корсетів і білизни, ширина становить полсантиметра. Його виробляють з висококласного пластика;
- м'який вид потрібен для того, щоб зміцнити край одягу (зазвичай - низу). Він характеризується середньою шириною стрічки зі шнурами з пластика.

За формою стрічки:

Стрічкова форма дуже схожа на тесьму. Але тут присутні жорсткі пластикові волокна, які протягнуті через полотно. Використовуються при пошитті або декорі одягу.
Трубчаста форма виготовлена з переплетення синтетичного волокна. Використовується в декорі одягу та прикрас. Ця форма чудово розвиває творчу уяву майстрів і використовується в багатьох галузях рукоділля.

Регілін - це стрічка з щільного синтетичного матеріалу. Вона представлена в декількох видів, які також поділяються за жорсткістю та формою.

За жорсткістю стрічки:

Тверда форма призначена для корсетів і білизни, ширина становить полсантиметра. Виробляється з висококласного пластика.

М'яка форма потрібна для зміцнення краю одягу (зазвичай - низу). Вона характеризується середньою шириною стрічки зі шнурами з пластика.

За формою стрічки:

Смужкова форма дуже схожа на тесьму. Але тут присутні жорсткі пластикові волокна, які протягнуті через полотно. Використовується при пошиві або декорі одягу.

Трубчаста форма виготовлена з переплетення синтетичного волокна. Використовується в декорі одягу та прикрас. Ця форма прекрасно розвиває творчу уяву майстрів і використовується в багатьох галузях рукоділля.

Регілін завдяки своєй структурі має можливість поміщати всередину різні декоративні елементи (колеса, бусини, бісер і т.д.).

Кріп-лента має самоклеючуся основу для паперу. Вона відрізняється від інших своєю легкістю в роботі, стійкістю до вологості і невибагливістю до різких змін температур.

Ця лента може використовуватися в будівельній та малярній справі під час оздоблювальних робіт. Але майстри також знайшли їй застосування. Вона є невід'ємною частиною скрапбукінгу, паперового мистецтва та виготовлення листівок.

Також існує тейп-лента, яка є альтернативним варіантом кріп-ленти і її часто використовують флористи. Її обирають завдяки кольорам, які схожі на кольори рослин (салатовий, зелений, коричневий та інші варіації).

Інтернет-магазин "Тетяна" пропонує еластичні стрічки в асортименті від різних виробників з відправкою до обласних міст: Вінниця, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Кропивницький, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль , Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів, Чернівці та інші міста України.

baloon