Стрази для шиття Івано-Франківськ

08.12.2022

Стрази для шиття Івано-Франківськ

753436577_w640_h640_753436577[1] 

Стрази - це кристали, виготовлені зі скла (кришталю), оброблені за спеціальними технологіями та імітують дорогоцінне каміння.

У залежності від якості самого скла, технології виробництва ми маємо величезний асортимент страз, різних за якістю і вартістю.

Усі стрази поділяються на 5 груп згідно матеріалу з якого вони виготовлені:
- Кришталеві стрази
- Скляні стрази
- Пластикові стрази
- Керамічні стрази або напівбусини
- Акрилові стрази або напівбусини

Країни-виробники страз:

Австрія, відома з виробництва кристалів Swarovski. Ці стрази вважаються найкращими з страз, вироблених на сьогоднішній день. Вони володіють неповторним блиском і сяйвом. У стразах Swarovski зміст PbO (оксиду свинцю) від 32%, що надає стразів відмінний блиск. В технології виробництва використовується тільки машинна шліфування абсолютно всіх граней. Тому форми, межі, розміри кожної стрази однакові. Стрази Swarovski мають найбільш широку колірну гаму. Але значним мінусом цих страз - ціна. Кристали Swarovski найдорожчі з усіх страз, існуючих у світі.

Корея. Технологія виготовлення страз - лиття. Механічно шліфуються тільки 2 грані (верхня і нижня). Колірна палітра корейських кристалів не так різноманітна, як у страз Swarovski, але всі основні кольори і відтінки присутні. Відома корейська марка страз - DMC.

Чехія. Кристали ідентичні корейським, але якість клейового дна гірше. Ціни досить високі-за вартості виробництва.

Китай. Найнижча вартість страз. У Китаї також виробляють стрази марки DMC.

Стрази DMC китайського виробництва виконані з високоякісного скла (кришталю), клейове дно сірого кольору (від світло - до темно-сірого). У каменів DMC 12 граней, для додання більшого блиску. Усі грані каменя поліруються машинним способом при високій температурі і з хімічною обробкою.

Матеріал, з якого виготовлені стрази DMC - скло, що містить значну кількість оксиду свинцю PbO. Добавка PbO збільшує показник заломлення скла і тим самим посилює дисперсію світла в ньому. Тому кришталеві стрази відрізняються переливчастим блиском і яскравими відблисками. У стразах Swarovski зміст PbO від 32%. У стразах DMC добавка оксиду свинцю доведена до 28%.
Високотехнологічне виробництво і якісні матеріали роблять стрази DMC схожими на діаманти!

Стрази широко застосовуються в сучасному світі: прикраса одягу, взуття, ременів, сумок, гаманців, телефонів, дитячих колясок, в косметології, в парикмахерстве та ін. Стрази DMC відмінно підходять для прикраси танцювальних (бальних, східних та ін) і естрадно-спортивних костюмів.

Головна принципова відмінність видів страз полягає в методі закріплення їх на носії. За цією ознакою клейові стрази діляться на два виду:

З КЛЕЄМ Гаряча фіксація (також їх називають «термоклеевие стрази» або «термостразы») мають шар спеціального клейового складу, нанесеного на ту грань кристала, якої він фіксується до носія. Для того щоб закріпити термостразы на тканині, їх необхідно піддати впливу певної температури, кажучи простіше – нагріти – тоді твердий клейовий шар стає рідким і надійно фіксує кристал на виробі. Саме тому клейові стрази називають ще термоклеевыми. Ці стрази в основному використовуються для нанесення на текстильні вироби, т. к. розплавлений клей здатний проникнути у волокна тканини або обхопити їх.

БЕЗ КЛЕЮ призначені для індивідуального ручного закріплення на виробі. Вони бувають трьох різновидів:

- Призначені для клейовий фіксації. Такі кристали мають чисту поверхню для закріплення. На цю поверхню індивідуально наноситься той чи інший клей або інший фіксує склад, після чого кристали фіксуються на виріб до повного висихання складу. Такі стрази застосовуються для перенесення на вироби з поверхнями, для яких клей термостраз непридатний, наприклад папір, скло, пластик і т. д.
- Пришивні стрази. Назва стразів говорить сама за себе - такі кристали мають отвори для фіксації на виробі методом простого пришивання.
- Стрази в цапах. По своїй суті це різновид попереднього види страз. Кристали таких страз закріплені в оправі, як правило, металевої, яка, в свою чергу, фіксується на виробі шляхом пришивання.

Стрази чистого кольору застосовуються для створення мерехтіння одного кольору без сильних переходів при мерехтіння кристала з одного кольору в інший.

Прозорі стрази без жодних ефектів з полським або рельєфним дном, можуть бути як клейовими або термо-клейовими, пришивними або перебувати в металевій оправі.

Кольорові стрази холодної та гарячої фіксації мають плоске дно із зеккальним покриттям, що створює додатковий блиск за рахунок відбиття від нього променів світла, що надає кристалу додаткової привабливості.

Стрази з напилюванням AB – crystal AB (кристал АБ).

Напилення AB (Aurora Boreales) на верхній поверхні кристалів створює райдужне сяйво і здатне сильно змінити колір кристала в залежності від напрямку освітлення. За рахунок цього напилення мерехтіння страз посилюється і кристал починає грати всіма кольорами і веселками.

Такі стрази називають кристал аб, семиквітки, стрази з райдужним напиленням, кристали в аврорі чи бензинки.

Стрази з напилюванням AB - crystal AB (кристал АБ) як і кольорові стрази бувають з плоским або рельєфним дном, можуть бути як клейовими або термо-клейовими, пришивними або знаходитися в металевій оправі.

Стрази з ефектом сатин - crystal Satin (кристал сатин).

Ефект сатин надає кольору страз деяку приглушеність, ніби бачиш кристал під чорною вуаллю.
Це добре застосовується на темних поверхнях для створення неяскравого мерехтіння певного кольору.

Використовуються вони досить рідко, оскільки ефект дуже специфічний.

Так само як і попередні види страз, стрази з ефектом сатин (crystal satin) бувають з полським або рельєфним дном, можуть бути як клейовими або термо-клейовими, пришивними або перебувати в металевій оправі.

І п'ять підгруп за методом їх фіксації на поверхню:

1) Пришивні – кожен страз фіксується на тканині за допомогою ниток через невеликі отвори на краю прикраси. В асортименті традиційні: круглі, овальні, ромбоподібні, краплеподібні, палички, човники, кристали. Стрази незвичайних форм: крило метелика, трапеція, пелюстка, айсберг та віяло.
2) Клейові круглі термострази відрізняються від інших шаром клею, нанесеного на основу. Під впливом високої температури, клей розплавляється і після остигання надійно скріплює страз з поверхнею тканини. Для роботи з ними буде потрібне додаткове обладнання: спеціальний паяльник або праска.
3) Стрази холодної фіксації - виробляються у формі кіл і овалів, квадратів та крапель. Кріпляться на виріб за допомогою спеціального прозорого клею. Після застигання він надійно закріплює прикрасу на підставі та не залишає потік та слідів.
4) Камені фенсі стоун в козлах - неймовірної краси стрази, що складаються з кристала та металевої оправи. Пришиваються до виробу через невеликі отвори у цапі. Представлені у великій кількості розмірів та форм: коло, крапля, квадрат, овал, прямокутник, трикутник, октагон, серце, лимон, триліант, човник.
5) Стразова стрічка – стрази в оправі, зібрані у довгі ланцюги. Легко пришиваються до виробу і можуть бути як частиною візерунка, так і використовуватися самостійно, наприклад як бретель або заміна прикраси.

Стрази акрилові – бюджетна заміна кришталевим. Відрізняються гарною якістю та різноманіттям форм. У нас представлені круглі, краплеподібні, у формі пелюсток та зірочок. Можуть фіксуватись на тканині як за допомогою клею, так і нитками.

Крім форм, стрази відрізняються і способами обробки поверхні кристала:

1) Кольорові стрази (color crystal) – характеризуються високим ступенем прозорості та чистотою кольору. Саме вони максимально наближені на вигляд до натуральних дорогоцінних каменів. Можуть бути будь-яких форм і фіксуватись усіма існуючими способами. На підставу страз холодної та гарячої фіксації наносять дзеркальне покриття, яке посилює блиск.
2) Стрази кришталеві - прозорі, срібні стрази без райдужного напилення.
3) Стрази crystal AB - мають напилення, що створює райдужні переливи, що змінюють колір кристала, залежно від напрямку світла. Це напилення посилює блиск та яскравість прикраси. Можливо нанесено на стрази будь-якого виду.
4) Стрази color AB - кольорові стрази з райдужним напиленням, що робить колір кристала складнішим.
5) Стрази crystal Satin - рідкісний різновид кристалів, що мають поверхню з приглушеним блиском. Найчастіше використовуються на темних підставах, щоб надати їм ефекту благородного стриманого мерехтіння.

Інтернет-магазин "Тетяна" пропонує стрази в асортименті від різних виробників з відправкою до обласних міст: Вінниця, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Кропивницький, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль , Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів, Чернівці та інші міста України.